Juhász Roland a MOL Fehérvár FC új sportigazgatója!

A Vidivel játékosként kétszeres bajnok Juhász Roland hétfőtől klubunk új sportigazgatója.

A MOL Fehérvár FC új sportigazgatója hétfőtől Juhász Roland!

Juhász Roland 1983. július 1-jén született Cegléden, labdarúgó-pályafutását a Tápiószecső FC-ben kezdte, ahonnan 1999-ben igazolta le az MTK, ahol 107 élvonalbeli meccsen lépett pályára és 12 gólt lőtt, valamint bajnoki címet is nyert. 2005-ben a belga Anderlecht szerződtette, ahol játszott, sőt gólt is szerzett a Bajnokok Ligájában, négy bajnoki címert nyert Belgiumban, valamint megválasztották a bajnokság legjobb védőjének is. A brüsszeli klub színeiben több mint 200 tétmérkőzésen 30 gólt szerzett.

2013-ban igazolt csapatunkhoz, 2020-as visszavonulásáig folyamatosan a Fehérvárt erősítette. 2015-ben és 2018-ban magyar bajnoki címet nyert a Vidivel, 2018-ban az Európa Liga-csoportkörében szerepelt, 2019-ben Magyar Kupát nyert, ötször volt bajnoki ezüstérmes, egyszer Magyar Kupa-, kétszer Ligakupa-ezüstérmes. 2015-től 2020-ig viselte a Vidi csapatkapitányi karszalagját, a HLSZ többször beválasztotta az év csapatába is. 2018 noveberében ő szerezte az új MOL Aréna Sóstó első gólját is. A magyar válogatottban 95 mérkőzésen 6 gólt szerzett.

Pályafutása befejezése után sporttanácsadóként kezdett dolgozni klubunknál, majd 2020 őszén NB III-as csapatunk szakmai stábjához is csatlakozott. 2021 áprilisa és 2022 februárja között Szabics Imre stábjában első csapatunk másodedzői feladatait látta el, 2022 júliusától pedig a III. Kerületi TVE sportigazgatójaként dolgozott.

Juhász Roland játékos-pályafutását az alábbi filmünkben foglaltuk össze.

Szerző: molfehervarfc.hu

Fotó: molfehervarfc.hu

További hírek