STATISZTIKA

53 góllal hangoltunk a nyitányra

Csapatunk tizenegy mérkőzést játszott 2013-ban, melyek közül nyolcat megnyert.

A spanyolországi és törökországi edzőtáborokban lejátszott felkészülési mérkőzések, a ZTE elleni Magyar Kupa-meccsek, a Lokival vívott Ligakupa negyeddöntő és az elmaradt Vác elleni MK-találkozó pótlásául szolgáló Vidi - Puskás Akadémia FC összecsapás statisztikáit vizsgálva lehengerlő adatokat találunk. Csapatunk 11 mérkőzésen 53 gólt rúgott és mindössze 9-et kapott, Nikolics Nemanja egymaga tizenötször volt eredményes az elmúlt két hónapban, míg Paraiba és Oliveira 7-7 alkalommal találtak be. Nyolcszor nyertünk, kétszer döntetlent játszottunk és csak egyszer kaptunk ki (a Dnipro Dnipropetrovszk csapatától).

Remek sorozatban van tehát csapatunk, ezt szeretnénk folytatni vasárnap este a Bozsik Stadionban. Egy kispesti sikerrel pontszámban beérnénk a harmadik helyezett Debrecent (akik szombaton egy pontot szereztek Kecskeméten), és három pontra megközelítenénk a második MTK-t (akik Pécsen kikaptak pénteken). Azért is lenne fontos a jó rajt idegenben, mert két hét alatt további három meccs vár ránk és egyik sem hazai környezetben. Március 6-án szerdán a DVSC elleni Ligakupa visszavágó, március 9-én bajnoki az Egerrel Vácon, majd március 16-án szintén bajnoki Szombathelyen.

Fotó: vidi.hu/Kupeczik Krisztián