EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Marko Nikolics: "Fontos volt számunkra, hogy eljöjjünk Dunaszerdahelyre"

A két vezetőedző értékelte a DAC-Vidi felkészülési mérkőzést.

Marko Nikolics:

Fontos volt számunkra, hogy eljöjjünk ide Dunaszerdahelyre és pályára lépjünk a DAC ellen a magyar szurkolók miatt. Több olyan játékos lehetőséget kapott, aki mostanában kevesebb játékpercet kapott. Sérülése után újra pályán volt Vinícius, kezdőként játszott Tamás Krisztián és Géresi Krisztián, a második félidőben pedig Barczi Dávid és a fiatal Réti Patrik is pályára léphetett. Az első félidőben talán túl barátságos vendégek voltunk, nem játszottunk jó hozzáállással és balszerencsés gólt kaptunk. A második játékrészben már szerintem mi voltunk a jobb csapat, de egy kontratámadásból megkaptuk a második gólt. Lőttünk egy megadott és egy meg nem adott gólt, voltak még lehetőségeink, jó volt arra ez a találkozó, hogy lássuk ki-milyen formában van.

Marco Rossi:

Fel kellett nőnünk ma a Vidi szintjére, mert minőségben egyébként még nem tartunk ott, mint ők. Fontos fiatal csapatunk számára, hogy ilyen ellenfelekkel szemben játszhassunk edződhessenek. Négy játékosunk hiányzott a válogatott elfoglaltságok miatt, persze ugyanez volt a helyzet a Vidinél is. A hozzáállásunk ma rendben volt, és a taktikai elemeket vizsgálva is azt tudom mondani, hogy jó munkát végeztek a fiúk. A szlovák bajnokság egyébként elég kiegyensúlyozott, talán csak a Zsolna és a Slovan lóg ki kicsit felfelé, utána – velünk együtt – 4-5 csapat hasonló színvonalon van. Harcolunk minden meccsen mint ma, de úgy gondolom, hogy jó úton vagyunk. Beszéltem a lefújás után is Mervó Bencével, nagy ütközés volt, de úgy tűnik, hogy szerencsére minden rendben van vele.

Szerző: Vidi.hu