VERSENYNAPTÁR

A 2024/2025-ös szezon fontos dátumai

Összegyűjtöttük a 2024/2025-ös futballidény legfontosabb dátumait.

Csapatunk számára jövő hétfőn, június 17-én kezdődik a nyári felkészülési időszak az új szezonra. Alábbi cikkünkben összegyűjtöttük a 2024/2025-ös futballidény legfontosabb dátumait.

Az OTP Bank Liga NB I, a MOL Magyar Kupa és a Nemzetek Ligája legfontosabb dátumai:

• Az NB I nyitófordulója: 2024. július 27/28.

• Augusztus 31-ig minden hétvégén rendeznek NB I-es bajnokit. Szeptember elején aztán két hét válogatott szünet lesz, a következő NB I-es fordulót a szeptember 21-i hétvégén játsszák le a csapatok.

• Szeptemberben a magyar válogatott két Nemzetek Ligája meccset játszik. Szeptember 7-én Németországban lépünk pályára, szeptember 10-én pedig a bosnyák válogatottat látjuk vendégül.

• A korábbi évek gyakorlatához hasonlóan idén is a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában csatalkozik a 12 élvonalbeli együttes a kupaküzdelmekhez. A 3. fordulót a szeptember 14-i hétvégén rendezik meg.

• Októberben ismét lesz válogatott szünet, nemzeti csapatunk október 11-én Hollandiát fogadja Budapesten, október 14-én pedig a bosnyákok vendégei leszünk.

• Október 30-án kerül megrendezésre a MOL Magyar Kupa 4. fordulója.

• Novemberben is két Nemzetek Ligája meccs vár a magyar válogatottra. November 16-án Hollandiában játszunk, november 19-én pedig a németek ellen játsszuk majd az utolsó idei NL-meccsünket a Puskás Arénában.

• A naptári év utolsó NB I-es fordulóját a december 14-i hétvégén rendezik meg, ezt követően kezdődik az NB I-es csapatok számára a téli szünet.

• 2025-ben a február 1-jei hétvégén folytatódik majd az OTP Bank Liga NB I.

• A MOL Magyar Kupa 5. fordulóját 2025. február 26-án rendezik meg.

• A magyar válogatott 2025-ben először március 17-25. között lép majd pályára, hogy pontosan milyen célokért küzdhet jövő tavasszal, az az őszi Nemzetek Ligája csoportmeccsek eredményeitől függ majd.

• Jövő áprilisban két MOL Magyar Kupa fordulót rendeznek majd meg. Április 2-án a negyeddöntőket, április 23-án pedig az elődöntőket játsszák le a kupában.

• A MOL Magyar Kupa döntőjét 2025. május 14-én rendezik meg a Puskás Arénában.

• Az OTP Bank Liga NB I utolsó, 33. fordulóját 2025-ben a május 24-i hétvégén rendezik meg.

Az OTP Bank Liga NB I-ben a 2024/2025-ös idényben nem rendeznek hétközi fordulót, azonban van két tartalék játéknap arra az esetre, ha mérkőzést kellene halasztania NB I-es csapatnak vagy csapatoknak. A két tartalék játéknap: 2024. december 4. (szerda) és 2025. február 5. (szerda).

A nemzetközi kupaszerepléssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat - így a sorsolás és mérkőzések időpontjait is - korábban egy hosszabb cikkben már bemutattuk nektek, így most a legfontosabb dátumokat nézzük meg.

A KL legfontosabb dátumai:

• Az 1. és 2. selejtezőkör sorsolása: 2024. június 18-19. - a Vidi a második selejtezőkörben csatlakozik be a küzdelmekbe, azaz június 19-én dől el, hogy ki lesz az ellenfelünk.

• A 3. selejtezőkör sorsolása: 2024. július 22.

• A play-off kör sorsolása: 2024. augusztus 5.

• A főtábla (bajnoki rendszerben) sorsolása: 2024. augusztus 30.

• Az egyenes kieséses play-off kör sorsolása: 2024. december 20.

• A nyolcad-, negyed- és elődöntők sorsolása: 2025. február 21.

A Konferencia Liga játéknapjai:

• Az 1. selejtezőkör mérkőzései: 2024. július 11. és július 18.

• A 2. selejtezőkör mérkőzései: 2024. július 25. és augusztus 1.

• A 3. selejtezőkör mérkőzései: 2024. augusztus 8. és augusztus 15.

• A play-off kör mérkőzései: 2024. augusztus 22. és augusztus 29.

• A bajnoki rendszerű főtábla mérkőzései: 2024. október 3., 24., november 7., 28., december 12., 19.

• Nyolcaddöntő-rájátszások: 2025. február 13. és 20., nyolcaddöntők: március 6. és 13., negyeddöntők: április 10. és 17., elődöntők: május 1. és 8.

• Döntő: 2025. május 28.

A nyári átigazolási időszak a magyar NB I-ben 2024. június 15. és szeptember 3., a téli 2025. január 15. és február 14. között tart majd.

Fotó: fehervarfc.hu