ÉRDEKESSÉG

Remek idegenbeli mérlegünkben és erős védelmünkben egyaránt bízhatunk

293 perce nem kapott gólt csapatunk a bajnokságban.

Újabb remek sorozattal a háta mögött érkezik Debrecenbe csapatunk. A vasárnapi rangadónak úgy vágunk neki, hogy már 293 perce nem zördült meg a hálónk. Legutóbb négy fordulóval ezelőtt, Győrben kaptunk gólt, akkor Kamber a 67. percben tudott egyenlíteni. Azóta sorrendben a Paks (2-0), a Ferencváros (1-0) és az MTK (2-0) játékosai is képtelenek voltak gólt rúgni Mladen Bozsovicsnak. Ezzel együtt ebben a bajnokságban már két alkalommal is produkáltunk ennél – egyelőre - hosszabb sorozatot. A 12. és 16. forduló között 342 percen át nem kaptunk gólt. A 12. fordulóban éppen a Debrecent vertük 3-1-re, ezen a meccsen Coulibaly 66. perces találata jelentette a szépségtapaszt a hajdúságiaknak, majd ezt követően 2-0 a Kaposvár ellen, aztán ugyancsak 2-0 ide a Kecskeméttel szemben, majd 0-0-át játszottunk Pécsett, végül Pápán szakadt meg a sorozatunk, mint említettük, 342 perc után. De az idei bajnoki csúcsunk mégsem ez: a 17. fordulóban Remili révén ért el ellenünk az Újpest találatot (a vége 1-1), ezután azonban, már idén tavasszal, sorrendben 4-0 a Honvéd, 4-0 az Eger ellen, végül 6-0-s győzelem a Siófok ellen. Végül három, nullára lehozott mérkőzés után Diósgyőrben Luque szakította meg a sorozatunkat, és kaptunk gólt 362 perc után.
Eddig 18 gólt kaptunk a bajnokságban (ez 0.69 kapott gólnak felel meg meccsenként), ami messze a legjobb a mezőnyben – a második legkevesebbet a Haladás kapta 25-tel, majd az MTK következik 26 beszedett találattal. Tavaly 19 kapott góllal végeztünk, ami szintén hatalmas rekord volt 1968 óta íródó bajnoki történelmünkben. Az 1985-1986-os idényben és a 2005-2006-os idényben 24 kapott góllal végeztünk, ezt döntötte meg csapatunk az elmúlt szezon során. Akár újabb csúcsot is írhatunk, ha a hátralévő négy bajnoki meccs során nem zördül meg a hálónk. Csak érdekességként említhetjük meg, hogy a 2000-ben a másodosztályból 101 pontot szerezve feljutó együttes védelme volt még ilyen erős, 19 kapott góllal. De ne feledjük, a másodosztályról beszélünk.
További bizakodásra ad okot idegenbeli mérlegünk, amely jelenleg 7 győzelem, 3 döntetlen és 3 vereség. Ha a hátralévő két meccsünkön is győzünk, akkor beállítjuk az utóbbi évek legjobb idényének csúcsát, 2005-2006-ban ugyanis 9 győzelemmel, 3 döntetlennel és 3 vereséggel zártuk a bajnokságot.

Author: Gyurina Zsolt