ELLENFÉL-LES

A horvát bajnokságban harmadik helyen álló NK Osijek ellen lépünk pályára

Az előző szezonban 8. helyen végzett ellenfelünk a 10 csapatos élvonalban, az új idényben azonban eddig a harmadik helyen állnak az eszékiek. A találkozó szombaton 18:00 órakor kezdődik.

Szombati ellenfelünket 69 évvel ezelőtt, 1947-ben alapították, vagyis a Vidinél nem sokkal fiatalabb együttesről van szó. A csapat történetének legnagyobb sikerét 1999-ben ünnepelte, amikor megnyerte a Horvát Kupát. Erre a klubnak 2012-ben is meg volt az esélye, akkor azonban nem sikerült nyerniük a kupadöntőben.

A nemzetközi színtéren utoljára a 2012/2013-as idényben versenyezhettek, akkor az Európa Liga 2. selejtezőjéig jutottak. Ennél tovább csak egy alkalommal sikerült jutniuk, a 2000/2001-es idényben a harmadik selejtezőkörben estek ki.

Az idei szezonban, 7 fordulót követően, 5 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel, 16 pontot gyűjtve a tabella 3. helyén állnak. Eddig csupán a listavezető HNK Rijeka tudta legyőzni az eszékieket.

A horvát csapat keretének becsült összértéke 9,15 millió euró. Legértékesebb játékosuk a macedón válogatottban is pályára lépő támadó, Muzafer Ejupi, 850.000 euróval.

A mérkőzés szombaton 18:00 órakor kezdődik a Pancho Arénában. A találkozóra ingyenes a belépés.