ELLENFÉL-LES

Vereséggel hangolt a szerdai visszavágóra a Fradi

Thomas Doll csapata a Honvédtól kapott ki bajnokin a hétvégén. Negyedik tétmeccsükön ez volt a második vereségük a zöldeknek 2016-ban.

A Ferencváros egy kupameccset és három bajnokit játszott a téli szünet óta, a kupában mi (0-1), az OTP Bank Ligában a Budapest Honvéd (1-2) győzte le a zöldeket. A Békéscsaba (1-0) és a Puskás Akadémia (2-0) ellen begyűjtötték a három pontot. Az eddigi négy tétmeccsükön négy gólt szereztek és hármat kaptak.

Az elmúlt hetekben bemutatkozott és három meccsen lehetőséget kapott a januárban igazolt, német utánpótlás válogatott Florian Trinks, a Puskás Akadémia elleni bajnokin pedig visszatért a csapatba (sőt, gólt is szerzett) Böde Dániel.

A Fradi jelenleg 19 pontos előnnyel vezeti a tabellát a bajnokságban a második Újpest előtt, tőlünk 21 pontra vannak. A kupában viszont előnyből várhatjuk a visszavágót, és ha továbbjutunk, már a döntőért játszhatunk az Újpest, a DVSC, a Békéscsaba, a Tiszaújváros, a Nyíregyháza vagy a Kozármisleny ellen.

Szerző: Acsai N. Ferenc