Pont nélkül maradtunk az FTC ellen

8061 néző előtt fogadtuk Sóstón a címvédőt, amely Varga Barnabás két góljának köszönhetően megszerezte a három pontot.

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában csapatunk a Ferencvárost fogadta a Sóstói Stadionban 8061 néző előtt. Vezetőedzőnk, Bartosz Grzelak a Tóth - Bese, Serafimov, Spandler, Csongvai, Gergényi - Christensen, Sigér, Katona - Gradisar, Stefanelli kezdő tizenegyet küldte pályára.

Fehérvár FC

Tóth Balázs - Bese Barnabás, Nikola Serafimov, Spandler Csaba (Simut Mario 61'), Csongvai Áron, Gergényi Bence - Tobias Christensen (Tóth Tamás Vid 61'), Sigér Dávid (Berki Marcell 88'), Katona Mátyás - Nejc Gradisar (Kovács Patrik 88'), Stefanelli Nicolas (Pető Milán 70')

Dibusz Dénes - Marquinhos (Sevikyan Edgar 79'), Abu Fani, Zachariassen Kristoffer, Civic Eldar, Varga Barnabás (Pesic Aleksandar 79'), Makreckis Cebrails (Botka Endre 79'), Cisse Ibrahim, Wingo Henry, Loncar Stjepan, Maïga Habib

Játékvezetők
Berke Balázs

Szert Balázs, Csatári Tibor, Karakó Ferenc, Erdős József

Az első tíz percben komolyabb helyzet nem alakult ki, majd Katona lövése pattant szögletre. A másik oldalon Makreckis próbálkozott 18 méterről, de fölé lőtt. Az első nagy lehetőségünk a 22. percben volt, amikor Stefanelli közeli fejese Civic hátáról pattant le a ferencvárosi kapu előtt. A 39. minutumban Gradisar bal alsóba tartó, erős lövését Dibusz ütötte ki bravúrral.

A játékrész hajrájában sajnos megszerezték a vezetést a vendégek: Marquinhos beadását az érkező Varga Barnabás fejelte a kapunkba mintegy öt méterről (0-1), így egygólos vendég vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A félidőben egyik vezetőedző sem cserélt, a 48. percben Abu Fani veszélyes beadását Tóth Balázs ütötte ki a mezőnybe. Gradisar lövésénél Dibusz mutatott be bravúrt, de a játékvezető utólag lest jelzett.

Az 52. percben megduplázta előnyét az FTC: Civic adott be szélről, Varga pedig ismét fejjel volt eredményes (0-2). Két perccel később Katona beadása után Stefanelli került nagy helyzetbe, de nem sikerült a kapuba találnia. Negyedórányi játékot követően jöttek az első cseréink, Christensent Tóth Tamás Vid, Spandlert Simut váltotta.

A 62. minutumban Zachariassen 15 méteres lövését védte Tóth, majd öt perccel később Marquinhos lövésénél mutatott be bravúrt kapusunk. Stefanellit Pető váltotta a pályán, majd Csongvai veszélyes, jobb felső felé tartó szabadrúgását ütötte ki bravúrral Dibusz.

A hátralévő időben az eredmény már nem változott, az utolsó tíz percben egyik kapu sem forgott nagyobb veszélyben, 2-0-ra nyert az FTC a Sóstói Stadionban. Csapatunk legközelebb jövő szombaton 17:45-kor a Kecskemét otthonában lép pályára.

Szerző: Óházy Bálint