ÉRDEKESSÉG

Nikolics szombaton utolérheti, sőt meg is előzheti Burcsa Győzőt

Gólvágó csatárunk csupán egy gólra van attól, hogy utolérje Videoton FC klubigazgatóját a vidis góllövő örökranglistán.

Minden idők legeredményesebb Vidi-játékosa, Szabó József - aki az 1984-85-ös szezonban az UEFA-Kupa gólkirályi címét is megszerezte - 111 találatot szerzett a Vidiben. Második helyen - a HLSZ statisztikái szerint - 78 góllal a Videoton FC klubigazgatója, Burcsa Győző áll. A harmadik helyen holtversenyben Tieber László és Nikolics Nemanja állnak 77-77 góllal.

Nikolics fantasztikus idei teljesítménye Európában is kimagaslónak számít, jelenleg ő a második legeredményesebb csatár a kontinensen. Az idei szezon előtt Nikó a vidis örökranglistán 66 góllal az ötödik helyen állt, azóta kilenc forduló alatt újabb 11 találat fűződik a nevéhez, így már csupán két egykori Vidi-játékos mondhatja el magáról, hogy több gólt szerzett nála. Érdekesség, hogy Burcsa Győző 177 bajnokin jutott el 78 gólig (0,44 gól / meccs), Szabó József 236 élvonalbeli meccsen lőtt 111 gólt a Vidiben (0,47 gól/meccs), míg Nikolics 133 találkozón szerzett 77 gólt (0,57 gól/meccs). Ennél is teljesebb képet kapunk, ha a játszott perceket és a lőtt gólokat nézzük. Szabó József összesen 19112 percet töltött a pályán, vagyis 172 percenként lőtt gólt. Burcsa Győző 15345 perc alatt jutott el 78 találatig, ami azt jelenti, hogy 196 percenként talált az ellenfelek kapujába. Nikolics 8051 perc alatt lőtt 77 gólt, azaz 104 percenként zörgeti meg az ellenfelek hálóját.

Nos, Pécsett szombat este, amennyiben gólt vagy gólokat szerez Nikolics, abban az esetben utolérheti, vagy akár meg is előzheti klubunk örökranglistáján Burcsa Győzőt.