Henning Berg: “Jó pozícióból harcolunk tovább a bajnoki címért”

A két vezetőedző értékelte a Vidi - Haladás bajnokit.

Henning Berg:

Úgy gondolom, hogy jó mérkőzést láthattak ma a nézők. Egy jó formában lévő Haladást láttunk vendégül, akik ellen irányítani tudtuk a találkozót és lőttünk két szép gólt. A második játékrészben előfordult, hogy védekezésre kényszerültünk, de örülök annak, hogy sikerült kapott gól nélkül lehoznunk a találkozót - ehhez kellett Kovácsik Ádám két nagy védése is. Voltak olyan periódusai a mérkőzésnek, amikor jól játszottunk. Az első 5-10 perc nem sikerült jól, de utána át tudtuk venni az irányítást. Elismerem, lehetett volna több helyzetünk, mert a támadópozíciók megvoltak ehhez, de így is örülök a három pontnak. Ma kicsit lassabban játszottunk, mint a DVSC ellen, de a Haladás más stílusban játszott, mint a debreceniek. Viszont mi lőttük a legtöbb gólt a bajnokságban, senki nem szerzett nálunk több pontot, szóval úgy gondolom, jó pozícióból harcolunk tovább a bajnoki címért.

Mészöly Géza:

Az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Vidi legjobb játékosa tulajdonképpen a kapusa volt. Brockhauser István ki is húzta magát a mérkőzés végén, igaza is van, sokat fejlődött az elmúlt időszakban Kovácsik Ádám. Nem volt több helyzete a hazaiaknak, mint nekünk, ez sok mindent elárul. Ritkán dicsérem a csapatomat vereség után, de ma azt tudtam mondani a fiúknak, hogy gratulálok, jól helytálltatok. A kispadról úgy láttam, hogy voltak olyan kétes szituációk, amelyek nem feltétlenül a javunkra szolgáltak, talán emiatt sem sikerült egalizálni. Összességében viszont a csapat azt tette, amit elgondoltunk, nagyon megnehezítettük a Vidi dolgát. Persze ebből a kilencven percből is lehet, és kell is tanulnunk, hogy a jövőben még jobban felvegyük a versenyt egy bajnokaspiráns ellen.

Szerző: Vidi.hu