Kovács István: "Akár több góllal is nyerhettünk volna a Vasas ellen"

Válogatott középpályásunk azt is elárulta, hogy gyakorlatilag egy percig sem volt kérdéses, hogy melyik együttes szerzi meg a 3 pontot.

"A hétközi kupameccsünk első félideje nem volt az igazi, a második játékrész már sokkal jobb volt a Haladás ellen. Horváth Ferenc vezetőedző a Vasas elleni meccs előtt kihangsúlyozta, hogy már az első perctől kezdve nagyon fegyelmezetten, és koncentráltan kell futballoznunk, és hazai pályán támadólag kell fellépnünk. Nagyon örülök, hogy már korán, a 10. percben sikerült megszerezni a vezetést, és ezzel olyan alapot adtunk a mérkőzésnek, hogy tulajdonképpen egy percig sem kellett izgulnunk 1-0 után. Nem érzem úgy, hogy a Vasas túl nagy erőket mozgósított volna, de talán helyesebb, ha úgy fogalmazok, hogy mi nem engedtük, hogy komolyabb támadásokat vezessenek. Távol álljon tőlem, hogy lenézzem a Vasast, de azt kell mondanom, hogy több góllal kellett volna nyernünk. Sok veszélyes beadásunk volt, erre készültünk, most azonban ebből nem sikerült gólt szereznünk. Azt is el kell ismerni, hogy az első percekben közel járt a gólszerzéshez a Vasas, azonban 1-0 után már nem volt kérdéses, melyik csapat szerzi meg a 3 bajnoki pontot" - nyilatkozta Kovács István.