EDZŐI ÉRTÉKELÉS

José Gomes: "A DVSC elleni mérkőzés döntő lesz a bajnoki cím szempontjából"

A két vezetőedző a mérkőzés után értékelte a látottakat.

José Gomes: A Pécs ellen azt mondtam, jogos volt a szurkolók felháborodása, mert sehogy sem játszottunk, ma ezt nem mondhatom el, küzdött a csapat és meg akarta nyerni a mérkőzést. Mint minden nagy klubnál, ahol minden meccsen a győzelem az elvárás, normális, hogy a maihoz hasonlóan reagálnak a szurkolók. Múlt héten három tizenegyest nem kaptunk meg, ma a Gyurcsó elleni szabálytalanságért nem járt büntető, függetlenül attól, hogy mit mondtak a televízióban az esetről, a győri gól előtt pedig Caneirával szabálytalankodtak. A meccs után az öltözőbe lépve nem kellett semmit mondanom a játékosoknak, mert azt láttam, megerősítették egymást abban, hogy jól küzdöttek egymásért, és ha így folytatjuk, a jövőben győzni fogunk a mérkőzéseken. Ha tudjuk, ki ellen kell játszanunk, arra fel tudunk készülni, arra fel tudom készíteni a játékosokat, de a váratlan ellenfelekre nem lehet. Itt most a játékvezetők tevékenységére gondolok. A DVSC ma nem győzött, így nyílt maradt a küzdelem, a két hét múlva esedékes Vidi - Debrecen találkozó döntő lesz a bajnokság végkimenetele szempontjából.

Horváth Ferenc: Jó meccset játszottunk, kontroll alatt tartottuk az első félidőt is. A szünetben - a kiállítás után - azt mondtam a játékosoknak, hogy a 75. vagy a 85. percben szerzett győzelem is ugyanannyit érhet, tehát ne siettessük játékot, ne akarjunk gyorsan vezetést szerezni, maradjunk higgadtak, hiszen akár egy kontrából is előnyhöz juthat a Vidi, és akkor megint az eredmény után kell futnunk. Sikerült mindezt megvalósítani, ennek nagyon örülök. A múlt heti 2-5 után kaptunk hideget meleget, nem volt egyszerű felrázni a csapatot, de eddig is jól játszottunk, csak nem jöttek az eredmények, ma végre ezzel sem volt gond. A büntetőnél jobban örültem a kiállításnak, mert úgy éreztem, a 10 emberrel felálló Vidit le tudjuk győzni, akik egyébként hősiesen küzdöttek és jól játszottak. Nem érdekel, hogy a tizenegyes és a kiállítás jogos volt-e, a lényeg, hogy nyertünk.

Szerző: Vidi.hu