Fontos három pont a Kecskemét otthonában!

Csapatunk Tobias Christensen 33. percben szerzett góljával hozta el a három pontot Kecskemétről a válogatott szünet előtti utolsó bajnokin.

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában szombaton este Kecskeméten lépett pályára csapatunk 2548 néző előtt. Bartosz Grzelak vezetőedző a Tóth - Bese, Serafimov, Spandler, Gergényi, Schön - Sigér, Christensen, Csongvai - Katona, Gradisar kezdő tizenegyet küldte pályára.

• Christensen

Varga Bence - Katona Levente (Májer Milán 90'), Banó-Szabó Bence Zoltán, Horváth Krisztofer György, Szabó Alex (Pálinkás Gergő János 70'), Vágó Levente Martin, Belényesi Csaba, Szűcs Kornél, Zsótér Donát (Helmich Pál Boldizsár 46'), Zeke Márió, Szendrei Ákos (Lukács Dániel 46')

Fehérvár FC

Tóth Balázs - Bese Barnabás, Nikola Serafimov, Spandler Csaba (Fiola Attila 56'), Gergényi Bence, Schön Szabolcs - Sigér Dávid, Tobias Christensen (Simut Mario 90'), Csongvai Áron - Nejc Gradisar (Tóth Tamás Vid 71'), Katona Mátyás

Játékvezetők

Vad II. István

Berényi Ákos, Szécsényi István, Rúsz Márton

A 20. KTE elleni NB I-es bajnokink első lövését Sigérnél jegyezhettük fel, akinek 18 méteres kísérletét blokkolták. A 17. percben egymás után három szöglettel is próbálkoztak a hazaiak, a harmadik végén Szendrei lőtt mellé. Belényesi fejesét válogatott kerettag kapusunk, Tóth Balázs magabiztosan védte, hálóőrünk teljesítményét Marco Rossi szövetségi kapitány is a helyszínen tekintette meg. A 24. minutumban Bese beadása után Sigér fejelt fölé, majd Zsótér lövésénél mentett kapusunk, Vágó pedig közelről lőtt fölé a 27. percben.

A 33. percben megszereztük a vezetést! Christensen és Bese remek összjátékának végén előbbi 14 méterről lőtt Varga Bence kapujába (0-1). Kevéssel a játékrész vége előtt Horváth Krisztofer lövése kerülte el kapunkat, így egygólos előnnyel mehettünk pihenőre.

A félidőben csapatunk nem cserélt, a hazaiak vezetőedzője, Szabó István viszont két helyen is változtatott. A második játékrész elejét igyekezett megnyomni a KTE, néhány percen belül Horváth lövését blokkoltuk, Katona Levente fejesét Tóth védte bravúrral, ahogy Helmich erős lövését is szép mozdulattal ütötte ki kapusunk.

Az 56. percben cserére kényszerültünk, a megsérülő Spandlert Fiola Attila váltotta, aki sérülését követően, 2023. október 8. után lépett pályára újra bajnokin Vidi-mezben. Horváth Krisztofer veszélyes lövése elsuhant a kapunk előtt, és a hajrához közeledve hiába próbálkoztak a hazaiak beadásokkal, jól zárt csapatunk védelme. Elöl kontratámadásokkal sikerült veszélyt kialakítanunk, azonban az utolsó passzokba vagy érintésekbe hiba csúszott.

A hétperces hosszabbítás legvégére is jutott még egy Tóth-bravúr, Belényesi megpattanó lövését tornázta ki válogatott kerettag hálóőrünk a léc alól, így maradt a 0-1 (a lefújás után a hazaiaktól Májer Milán reklamálásért piros lapot kapott). A válogatott szünet után, nagypénteken a PAFC otthonába látogat a dobogó harmadik helyén álló csapatunk.

Szerző: Óházy Bálint