UTÁNPÓTLÁS

Az U16 és az U17 is nagy különbséggel kerekedett a Vác fölé a hétvégén

Két korosztályos csapatunk összesen 15 gólt szerzett a Pest megyeiek ellen.

Női U19-es és U14-es csapataink pihentek a hétvégén, mindenki más pályára lépett.

U19 II. osztály 9. forduló
2019. október 19. MOL Fehérvár FC - Újpesti TE 0-3 (0-0)
Egy győzelemmel akár meg is előzhette volna a tabellán az UTE-t együttesünk, de Toldi Gábor tanítványai végül alulmaradtak a lila-fehérekkel szemben és így a középmezőnyben ragadtak. A 65. percig nem esett gól, azt követően viszont beindultak a vendégek és 3-ig jutottak, a mieink szombaton a 14. ZTE-t fogadják majd.

U17 II. osztály 9. forduló
2019. október 19. Vác VLSE - MOL Fehérvár FC 1-8 (0-6)
Érvényesítette a papírformát a sereghajtó váciak otthonában U17-es gárdánk. Korán eldőlt az összecsapás, hiszen már a 6. percben előnybe kerültünk, a szünetre pedig 6-0-val vonultak a felek. Kövesdi Péter végül mesterhármasig jutott, Simek Péter fiai pedig mindössze egy pontra kerültek az első helytől, most harmadikak. Szombaton a 14. Budai FC-hez látogatunk.

U16 II. osztály 9. forduló
2019. október 19. Vác VLSE - MOL Fehérvár FC 0-7 (0-2)
U16-ban egy ponttal áll a Vác csapata, ezzel a 15. pozíciót foglalja el a tabellán, míg a Vidi listavezető, így nem meglepetés, hogy nagy különbséggel sikerült győzni otthonukban. A mieinknél hét különböző gólszerző volt, sikerünkkel már nyolc pont az előnyünk a 3. előtt, csak a DVTK tartja a lépést. Legközelebb a 10. Budai FC fogad minket.

U15 I. osztály 9. forduló
2019. október 19. MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC 1-1 (0-0)
Kiegyenlített mérkőzésen sokáig döntetlen volt az állás a Ferencváros elleni találkozón, majd eseménydús 6 perc következett: a 66. minutumban vezetést szerzett az FTC, a 69.-ben kiállították kapusukat, majd a 72. percben sikerült egyenlítenünk. A pontosztozkodás után a 12-13. helyre került a két gárda a tabellán. Legközelebb a 7. Vasas vendégei leszünk.

U14 I. osztály 9. forduló
2019. október 19. MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC 0-2 (0-2)
Az eggyel fiatalabbaknál elvitte a három pontot a Ferencváros, amely a 29. és a 31. percekben talált be, több gól pedig már nem is esett. Disztl Milán csapata a 13., az FTC a második helyen áll. A következő ellenfél az 5. Vasas.

Női labdarúgás

Leány U16 Kiemelt csoport 6. forduló
2019. október 20. Békéscsaba 1912 Előre - MOL Fehérvár FC 1-4 (0-0)
Sokáig nem esett gól leány U16-os csapatunk mérkőzésén, ahol az ellenfél a fordulót megelőzően 0-57-es gólkülönbséggel állt. Végül magabiztosan sikerült megszereznünk második győzelmünket, az 55. és a 72. percek között négyszer is eredményesek voltunk. Az utolsó gól a Békéscsaba kapusának nevéhez fűződik, így már a viharsarkiak sem állnak szerzett találat nélkül. Csütörtökön a 9. ETO látogat Székesfehérvárra.

Szerző: Guber Péter

Fotó: molfehervarfc.hu