2004-ben a Liptákkal felálló Szolnokot győztük le!

Az élvonalban még nem, a másodosztályban és a kupában már összecsaptunk a Tisza-parti együttessel.

Egyesületünk a Szolnoki MÁV gárdájával még nem találkozott a magyar élvonalban, a másodosztályban töltött évekből azonban szép Vidi-sikereket őriznek a históriáskönyvek. Klubunk két alkalommal búcsúzott az élvonaltól, majd mindkét alkalommal rögtön ki is vívta a feljutást, mindkét esztendőben ott volt a vert mezőnyben a Szolnok is.
A Videoton SC az újoncként végigküzdött 1968-as bajnokság végén kiesett, de 1969-ben lendületből vissza is jutott a legmagasabb osztályba. Az NBI/B-ben bemutatott aranyérmes menetelésnek a Szolnok is áldozatává vált, a szezon 6. fordulójában, hazai pályán 5-0-ra, a 22. körben pedig vendégként 2-1-re nyert a Videoton.

NBI/B. 1968

6. forduló: Videoton SC - Szolnoki MÁV 5-0 (Gól: Bodnár L. 2, Karsai L., Borsányi A., Pataki L.)

22. forduló: Szolnoki MÁV - Videoton SC 1-2 (Gól: Wollek Tibor 2)

A Videoton FC története során másodszor - és remélhetőleg utoljára - 1999 nyarán búcsúzott a legmagasabb osztálytól. A távollét szerencsére ezúttal is a minimális egy szezonra korltozódott, egyesületünk ugyanis minden rekordot megdöntve nyerte meg az akkori másodosztálynak számító NBI küzdelmeit az 1999/2000-es idényben. A Csank János vezetőedző által irányított menetelés során a Videoton 38 bajnokin 101 pontot gyűjtött 104 rúgott és 19 kapott góllal. Ebben a szezonban a Szolnokkal is találkozott egyesületünk, hazai pályán 4-0-ra győztünk (a mérkőzés összefoglalóját itt tekinthetik meg), míg a 29. fordulóban Szolnokon játszott bajnokit a hazaiak nyerték 3-1-re, ez a vereség volt az egyetlen Vidi-kudarc az NBI 1999/2000-es kiírásában.

NBI 1999/2000

10. forduló: Videoton FC - Szolnoki MÁV 4-0 (Gól: Németh Tamás 2, Zombori Zalán, Waltner Róbert)

22. forduló: Szolnoki MÁV - Videoton FC 3-1 (Gól: Gyurováth Sándor)

A 2000-es években két alkalommal a Magyar Kupában találkoztunk a szolnoki csapattal, valamennyi párharc a Videoton sikerét hozta. A 2001/2002-es kiírásban, a 16 közé jutásért 3-0-ra nyert csapatunk, míg a 2004/2005-ös kiírás 3. fordulójában vendégként arattunk 3-1 arányú győzelmet. Utóbbi mérkőzés érdekessége, hogy a szolnoki csapatban helyet kapott egy roppant tehetséges, fiatal védő, bizonyos Lipták Zoltán. A ma már csapatunk egyik legjobbjának számító Lipi nevelőegyüttese, az SBTC és első élvonalbeli klubja, a Lombard Pápa között "félúton" szerepelt a Tisza-parti egyesületben.

2004/2005, Magyar Kupa 3. forduló:

Szolnoki MÁV Neusidler-FC Fehérvár 1-3 (1-1)
Szolnok, 800 néző
Vezette: Bede (Szabó, Herbály)

Szolnok: Rézsó-Páles, Kővári, Lipták (Szalai 62. perc), Nagy Á.-Disztl D. (Remili 55. perc), Patakfalvi, Balogh, Antal-Kotula (Hamar 46. perc), B. Tóth
Vezetőedző: Simon Antal

FC Fehérvár: Sebők Zs. –Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth G.-Kriston, Bozic, Tóth B., Szabó T.-Horváth F. (Magasföldi 62. perc), Hercegfalvi (Alumona 62. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Disztl D. illetve Horváth F. (2), Csizmadia

Szerző: Németh Zoltán