"Mindig igazi rangadók voltak a Győr elleni mérkőzések"

Disztl Péter, csapatunk kapusedzője játékosként hatalmas meccseket vívott az ETO ellen, a legemlékezetesebbről mesélt honlapunknak.

"A Vidi - ETO mérkőzéseknek akkortól lett igazi pikantériája, amikor Verebes József a Győr edzője lett, hiszen előtte Fehérváron dolgozott. Amíg itt volt, többnyire megvertük a zöld-fehéreket, onnantól viszont, hogy elment, nem tudtunk győzni. De ettől függetlenül mindig nagy rangadók voltak, nekem személy szerint pedig Hannich Péterrel (a Győr legendás középpályása - a szerk.) is volt egy külön összecsapásom ezeken a találkozókon, ugyanis majdnem minden alkalommal ítéltek ellenünk 11-est, amit általában ő rúgott. Nagyobb részben egyébként belőtte, de azért párat sikerült megfognom. Ehhez kapcsolódik a legemlékezetesebb mérkőzésem is a Győr ellenében, akkor 2-2 lett a végeredmény Székesfehérváron. Tíz perc alatt rúgtunk két gólt, vezettünk, de az ETO három 11-est is kapott a meccsen. Egyet értékesített Hannich, egyet megfogtam, majd a harmadikat már Mile Sándor rúgta, amibe ugyan beleértem, de végül a kapufa mellett bement. Később aztán bajnok is lett a Győr. Ezeken a derbiken, ha nem is mindig voltak telt házak, de rengeteg szurkoló volt, abban bízom, hogy most vasárnap is nagyon sokan jönnek ki a Sóstói Stadionba" - mondta Disztl Péter a vidi.hu-nak