STATISZTIKA

Számokban játékosaink ETO FC Győr elleni teljesítménye

A 3-1-es győri győzelemmel végződött mérkőzés után játékosaink mutatóit az Opta adatainak segítségével vizsgáltuk.

Csapatunk a Győr otthonában 74,8%-os passzpontossággal és 40 szerzett labdával zárt. Játékosaink összesen 9-szer vették célba a kaput, a várható gólok tekintetében 1,63 xG-értéket értünk el.

Egyéni mutatókban a legtöbb kapura lövés Nejc Gradisar nevéhez fűződött (3), míg Nicolas Stefanelli és Kovács Patrik (utóbbi csereként beállva, 13 perc alatt) 2-2 alkalommal vették célba a kaput.

Visszaszerzett labdákban Simut Mario végzett az élen (7), Nikola Serafimov (5) és Spandler Csaba (4) előtt.

Várható gólok tekintetében Szabó Bálint zárt az élen 0,79 xG-értékkel, fiatal középpályásunk első NB I-es vidis gólját szerezte, őt Nejc Gradisar követte 0,49 xG-vel, harmadikként Nicolas Stefanelli zárt 0,20 xG-vel.

Szerző: Csik Tamás