Öt érdekesség, amit a DVSC elleni mérkőzés előtt tudni érdemes

A 84. NB I-es bajnoki következik a Vidi és a Loki között, 2013 szeptembere óta veretlen csapatunk a cívis városban.

Az OTP Bank Liga 7. fordulójában szombaton 18:15-től a DVSC otthonában, a Nagyerdei Stadionban lép pályára csapatunk (szurkolói információkat itt olvashatsz). A találkozóra való ráhangolódáshoz öt érdekességet gyűjtöttünk össze.

1. Örökmérleg

84. egymás elleni NB I-es bajnokijára készül a Vidi és a Loki, az örökmérleg kiegyenlített, de csapatunk javára kedvezőbb: 35 fehérvári és 31 debreceni siker mellett 17 alkalommal született döntetlen. A gólarány viszont eggyel szombati ellenfelünknek kedvez, mi 111-szer, ők 112-szer találtak be az egymás elleni mérkőzéseken, ami meccsenkénti 2,7-es gólátlagot eredményez.

Az elmúlt bő két évtizedben több hazai kupasorozatban is játszottunk döntőt a cívisváros csapata ellen, 2008-ban a döntő mindkét mérkőzésén győzve hódítottuk el a Ligakupát, de három Szuperkupa- és egy Magyar Kupa-döntőt is játszottunk ellenük, ezek közül a 2012-es, büntetőpárbajba torkolló Szuperkupa-döntő ért véget Vidi-sikerrel.

2. Közel 9 éve veretlenül a cívis városban

Lassan kilenc éve, 2013. szeptember 15-én maradtunk utoljára pont nélkül bajnokin a Nagyerdei Stadionban, akkor szombati ellenfelünk 2-1-re győzött. Azóta egy 5-2-es, egy 3-0-s, két 2-1-es és két 1-0-s Vidi-siker mellett kétszer játszottunk 1-1-es döntetlent Debrecenben. A két legnagyobb arányú győzelem közül 2017 novemberében 5-2-es sikerünknél Marko Scsepovics háromszor, Nego Loic és Géresi Krisztián egyszer-egyszer talált be, ennek a szezonnak a végén klubunk történetének harmadik élvonalbeli bajnoki címét ünnepelhettük, míg idén tavasszal Nikolics Nemanja, Kenan Kodro és Nego góljaival 3-0-ra győztünk.

3. Az eddigi utolsó bajnoki Vidi-mesterhármas

Klubunk történelmében eddig 25 alkalommal sikerült egy játékosunknak egy NB I-es bajnokin legalább három gólt szereznie. Az elsőt még Wollek Tibor 1970-ben, a Haladás ellen szerezte, az utolsót pedig 2017-ben Marko Scsepovics, a már említett DVSC elleni 5-2-es siker alkalmával. A szerb csatár a találkozó 11., 59. és 65. percében villant, a harmadik gólját büntetőből szerezte. A MOL Magyar Kupában 2021 őszén egyébként csapatkapitányunk, Nikolics Nemanja is triplázni tudott a BVSC ellen.

4. Ismerős arcok

A Debrecen csapatában több ismerős arccal találkozhatunk majd a szombati bajnokin. A DVSC négy jelenlegi játékosa is futballozott korábban Fehérváron: Bódi Ádám 2016 és 2017 és Varga József 2016 és 2018, Bévárdi Zsombor 2016 és 2019, Sós Bence pedig 2018 és 2019 között. A szombati meccsre készülő keretünkben nincs korábbi debreceni játékos.

5. A dátum: szeptember 3.

1997 óta nem játszott bajnokit szeptember 3-án csapatunk, akkor a Vasas Danubius Hotels SC otthonában értünk el 1-1-es döntetlent Dvéri Zsolt góljával. 1983-ban Szabó József góljával győztük le ezen a napon a Szombathelyi Haladást 1-0-ra, 1980-ban pedig a Békéscsabai ESSC-t vertük 3-1-re Sóstón, találatainkat Burcsa Győző, Baranyi Sándor és Tiber László szerezték. Az első szeptember 3-i bajnokinkat 1955-ben még a megyei bajnokságban játszottuk, amikor a Pusztaszabolcsi Törekvést 11-0-ra győztük le.

Szeptember 3-án született a csapatunk színeiben 1989-ben NB I-es gólkirályi címig jutó Petres Tamás, korábbi kapusunk, Vlaszák Géza és a 2012-ben Európa Liga-csoportkörös együttesünk fizioterapeutája, Nagy Richárd is.

Szerző: Óházy Bálint

Fotó: molfehervarfc.hu

További hírek