NIKOLA SERAFIMOV

"Együtt harcoltunk, és követtük a játéktervet"

Hátvédünk kiemelte a kapott gól nélküli mérkőzés fontosságát a Ferencváros legyőzését követően.

"Úgy készültünk erre a meccsre is, mint a bajnokság többi mérkőzésére. A vezetőedző azt kérte tőlünk, hogy legyünk bátrak és élesek az első perctől, és próbáljunk meg veszélyes kontratámadásokat vezetni. Az első 15-20 percben a Ferencváros magas tempót diktált, de utána megnyugodtunk és már jobban játszottunk. A félidőben néhány taktikai változatást eszközöltünk a letámadás terén. A vezetőedző mondta, hogy biztosan lesznek lehetőségeink elöl, de a legfontosabb, hogy kapott gól nélkül lehozzuk a mérkőzést. A gólunkat szabadrúgás után szereztük, mint már többször a szezonban, ez az egyik erősségünk, amit megint ki tudtunk használni. A Groupama Arénában minden csapat kicsit defenzív játékot játszik, hiszen tudjuk, milyen erős a Fradi. Szerencsére nekünk sikerült kapott gól nélkül lehoznunk, de ez nem csak a védők és a kapus érdeme, a középpályások és a támadók is sokat segítettek ennek az elérésében. Gratulálok az egész csapatnak, nagyon magas fokú volt a koncentráció a közel 100 perc alatt. Együtt harcoltunk, és követtük a játéktervet, aminek köszönhetően megnyertük a mérkőzést. Három bajnoki győzelem után természetesen nagyobb önbizalommal megyek a válogatotthoz is, az ottani szereplés is nagyon fontos számomra. Boldog vagyok, hogy ismét meghívót kaptam. Két erős ellenfelünk lesz, Olaszország és Anglia, de a múltban már megmutattuk, hogy mindenki ellen tudunk jól játszani, így remélem, sikerül pontokat szereznünk most is a nemzeti csapattal" - nyilatkozta a Ferencváros legyőzése után honlapunknak Nikola Serafimov.

Szerző: Óházy Bálint