VIDEOTON FC - PUSKÁS AKADÉMIA FC 4-2 (2-2)

Jó iram, szép gólok, Vidi-győzelem

Az elmaradt Magyar Kupa mérkőzés helyett egy kifejezetten élvezetes edzőmeccset játszottunk a Puskás Akadémia FC-vel.

Ahogy arról ma már korábban beszámoltunk, csapatunk játék nélkül jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. Mostanra az is eldőlt, hogy a Vasas, a DVSC és a Győri ETO közül kerül ki az ellenfelünk a döntőbe jutásért. A sorsolást vasárnap este, a SportTV "Harmadik félidő" című műsorában tartják.

Nem maradt azonban ma meccs nélkül csapatunk, az NB II Nyugati-csoportjának éllovasát láttuk vendégül. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, az akadémisták meglepően bátran játszottak, egyáltalán nem voltak megilletődve. Az első gólra sem kellett sokat várni, a 6. percben Paraibaval szabálytalankodtak a 16-oson belül, a büntetőt Torghelle magabiztosan értékesítette (1-0). A középkezdés után egyből sikerült egyenlítenie a Puskás Akadémia FC-nek, egy szép akció végén Gajdos 16 méterről, védhetetlenül tekert Tujvel kapujába (1-1). Sőt, a 22. percben akár a vezetést is megszerezhette volna Benczés Miklós együttese, Gajdos beadását Nagy Dani lőtte kapura öt méterről, Tujvel hatalmasat védett. Három perccel később Paraiba éles szögből lőtt kapura, a labda egy védő lábán megpattant, ez becsapta Somodit, így a játékszer a kapuban kötött ki (2-1). A fehér mezben játszó vendégcsapat azonban ezúttal is nagyon gyorsan válaszolni tudott. Gajdos került Tujvel mellett a földre a 16-oson belül, Szőts játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt, amit Szakály Dénes roppant magabiztosan értékesített (2-2). A 39. percben Torghelle helyezte Somodi kapujába azt a labdát, amit Vítor Gomestől kapott, a partjelző azonban lest jelzett, így az első játékrész végeredménye maradt 2-2.

Szünetben mindkét csapat sorcserét hajtott végre. Alig telt el öt perc, és ismét megszereztük a vezetést. Hector iramodott meg a bal szélen, majd középre adott, Nikolics lefordult védőjéről, és szép gólt lőtt (3-2). A második játékrészben fölényben játszott csapatunk. A 73. percben Tóth Balázs távoli bombája alig kerülte el Czirjék kapuját, két perccel később pedig Kovács lőtt 18 méterről nagy erővel kapura, Czirjék bravúrral védett. A 79. percben láthattuk a mérkőzés legszebb jelenetét: ismét Hector adott be a bal szélről, középen érkezett Nikolics, aki 14 méterről kapásból óriási gólt lőtt, a labda a felső lécről pattant a gólvonal mögé (4-2).

Az eredmény az utolsó percekben már nem változott. Mindkét edző szerint nagyon hasznos volt a mai meccs, jól szolgálta a csapatok felkészülését. A Puskás Akadémia csapatát minden dicséret megilleti, hiszen főleg az első félidőben teljesen méltó ellenfele volt együttesünknek. Ezúton is sok sikert kívánunk a felcsúti csapatnak az NB II-es bajnokságban.