Így látták az edzők a Videoton - Bp. Honvéd mérkőzést

Dr. Mezey szerint közdöttek, hajtottak a játékosok. Morales büszke, hogy a Honvéd edzője lehet.

dr. Mezey György: "Gratulálok a Honvédnak! Az első 20-25 percben nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket, az ellenfél pedig az egész mérkőzés alatt, időnként a bekkelés határát súrolva, remekül védekezett. Két lepattanó labdából szereztek végül győzelmet. Pechünk volt, ma este ez a kiismerhetetlen Honvéd a jobbik arcát mutatta és nyilván nagy energiákat is mozgósított, hogy meg tudja mutatni. Tőlük szokatlan masszivítással és agresszivítással - időnként a keménység határát súrova - játszottak és fojtották meg a támadásépítéseinket. Nem mondanám, hogy benne volt a játékukban a gól, igaz ugyan, hogy a mi támadásaink, leszámítva az első negyedórát, is akadoztak. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, akik példásan küzdöttek, harcoltak, mentek előre, ami miatt hibákat is elkövettek, de például a győztes, Paks elleni mérkőzésünk után jobban elmarasztaltam őket. Nekünk ma nem sikerült semmi, de ilyen mérkőzések minden csapat életében vannak."

Massimo Morales: "Természetesen messzemenőkig elégedett vagyok az eredménnyel, hiszen az otthonában vertük meg az ország talán legjobb csapatát. Tudtuk, hogy nagyon fel kell készülnünk erre a találkozóra taktikai szempontból is, mert a Videoton minden poszton kiváló játékosokkal rendelkezik. Úgy terveztük, hogy nem hagyunk túl sok területet nekik, mert azt kíméletlenül kihasználják, ugyanakkor fontos volt számunkra, hogy az első 15-20 percben ne kapjunk gólt. Ahogy telt az idő, úgy lettek a játékosaim egyre magabiztosabbak. A második félidőben igyekeztünk az első 45 perc játékát folytatni, de támadnunk is kellett, különben nem lett volna esélyünk a győzelemre. A kétgólos előny megszerzése után rengeteget jöttek a hazaiak, de szerencsére különösebben veszélyes helyzetük nem akadt, bár elég sok szögletet rúgtak. Csak dícséret illeti a játékosaimat és büszke vagyok arra, hogy egy ilyen csapat edzője lehetek. Fontos győzelmet arattunk, de nem vagyok meglepve, hiszen eddig olyanoktól hoztunk el három, vagy egy pontot, mint a Kaposvár, a Zalaegerszeg, a Ferencváros, a Debrecen és most a Videoton. A mai győzelem annak a bizonyítéka, hogy jó úton járunk."