MAGYAR VÁLOGATOTT

Döntetlen Bosznia-Hercegovina ellen

Gólnélküli döntetlen született válogatottunk kedd esti Nemzetek Ligája-találkozóján.

A szombat esti, Németország elleni 5-0-s vereséget követően kedden hazai pályán, Bosznia-Hercegovina ellen folytatta szereplését a magyar válogatott a Nemzetek Ligája A-ligájában. Marco Rossi szövetségi kapitány ezúttal a Dibusz - Dárdai, Orbán, Botka - Bolla, Nikitscher, Schafer, Nagy - Szoboszlai, Sallai - Varga kezdő tizenegyet küldte a pályára.

Az első félidő 33. percében Varga közeli lövését védte bravúrral a vendégek kapusa, ezen kívül többet támadtak és veszélyesebben játszottak a mieink, de igazán nagy gólhelyzetek nem alakultak ki.

A fordulás után fokoztuk a nyomást és még nagyobb fölénybe került válogatottunk, az 52. percben Varga, a 60.-ban Orbán veszélyeztetett, majd a 71. minutumban Szoboszlai szabadrúgása a felső lécről pattant fölé. A hajrában is mentünk előre a győzelemért, a 85. percben Ádám közeli fejesénél nagyon közel is jártunk a gólhoz, végül azonban maradt a 0-0, így egy ponttal zártuk a szeptemberi válogatott játéknapokat.

Szerző: Óházy Bálint

Fotó: mlsz.hu