U15: Kísértett az Ibra-gól Szombathelyen

Két távoli és egy balszerencsés gól okozta a Videoton U15 vesztét az Illés Akadémia otthonában.

Az Illés Akadémia-Haladás U15 az első 5 bajnokiját 100%-os mérleggel, mindössze 1 kapott góllal zárta, Müller Csaba tanítványai így nem számíthattak könnyű mérkőzésre. Ennek ellenére az első félidőben kiegyenlítettebb játékot hozott a vasi rangadó, a forduló előtt 5. Vidinek akadtak lehetőségei, de igazán komoly ziccerig nem jutottak Sejbenék. A hazaiak a 15. percben egy távoli bombával megszerezték a vezetést, majd a második játékrész első perceiben egy 18 méteres lövéssel megduplázták előnyüket. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a bajnoki, az 55. percben pedig kísértett a magyar-svéd világbajnoki selejtezőt eldöntő Ibrahimovic-gól: a svéd klasszishoz hasonlóan a szombathelyiek csatára is úgy szerzett gólt, hogy a kapus felszabadítási kísérlete pattant be róla a kapuba. A vége így 3-0 a hazaiaknak, csapatunk azonban így is megőrizte korábbi helyezését.

Müller Csaba, a Videoton FC U15 edzője: A két bombagól eldöntötte a mérkőzést, de igazság szerint ezen a bajnokin agresszivitásban, határozottságban is jobbak voltak a szombathelyiek, Az akarásunkkal nem volt gond, hajtottak a fiúk, de fizikálisan ma erősebb volt az ellenfél, és ezt ki is használta a Haladás.

Author: Németh Zoltán