Videoton FC - Paks 4-0 (2-0)

Vasziljevics duplázott és mindkét gólkirályunk is betalált az 55 percig emberhátrányban játszó Paks ellen.

92. perc
Vége a mérkőzésnek, remekül kezdtük a szezont az ezüstérmes Paks ellen. Helyenként látványos támadófocit játszottunk, szebbnél-szebb gólokat lőttek a játékosaink. Jövő héten Kaposváron játszunk szombaton este 20 órakor. SZÉP VOLT FIÚK!

90. perc
Evandro majdnem góllal mutatkozott be, 8 méterről leadott lövése azonban egy védőről szögletre vágódott.

87. perc (GÓÓÓÓÓL 4-0, Nikolics)
Niko 20 méterről remekül lőtte ki a bal alsót!

86. perc
Nikolics lőtt kapura egy szép akció végén, Csernyánszki bravúrral védett.

84. perc (csere: Szakály helyett Szolnoki)
Szolnoki Roland debütál az NB I-ben. Sok sikert Szoszo!

82. perc
Nikolics 16 méterről lőtt kapura, egy védőn megpattant a labda, ami majdnem becsapta Csernyánszkit, azonban a rutinos hálóőr még a gólvonal előtt visszavetődve védeni tudott.

80. perc (sárga lap: Magasföldi)
Magasföldi időhúzásért kapott sárgát.

77. perc (csere: Alves helyett Evandro)
Gólkirályunk helyére állt be Evandro.

76. perc
Sándor György szerzett labdát harcosan, majd távoli lövését könnyedén védte Csernyánszki.

75. perc
Ahogy azt előre jelezte az RBD, 15 perccel a meccs vége előtt kivonulnak a stadionból.

74. perc
Alves majdnem Nikoliccsal is rúgatott egy gólt, azonban egy paksi védő az utolsó pillanatban közbelépett.

70. perc (csere: Vasziljevics helyett Nikolics valamint Sipeki helyett Gévay)
A két gólt szerző középpályás helyére állt be Niko, a paksiaknál pedig Sipeki helyett Gévay érkezett.

68. perc (GÓÓÓÓL 3-0, Vasziljevics)
Káprázatos akció végén növeltük előnyünket. Alves varázsolta a játékszert Vasziljevicshez, aki mellel levette, majd a kapuba passzolta 5 méterről a labdát.

65. perc
A hivatalos nézőszám: 3238

63. perc
Mitrovics tekert középre egy szabadrúgást a jobb szélről, Csernyánszki jól mozdult ki a kapujából és a mezőnybe öklözte a labdát.

60. perc
Vasziljevics fejelhetett 5 méterről kapura egy beadást követően, azonban a labda kapu mellé ment.

56. perc
Szurkolóink élénk buzdításba kezdtek, a paksi csapat kissé hitevesztettnek tűnik.

52. perc
Egy perc alatt két nagy helyzetet hagytunk ki. Először Alves kapott remek labdát, de sokat várt a lövéssel, végül túlságosan kisodródott. Fél perccel később Sándor került nagy helyzetbe, azonban 5 méterről lövés helyett passzolt Vasziljevicsnek, aki azonban lesen állt.

49. perc
Nincs nagy iram a második félidő elején, eddig nem alakult ki helyzet ebben a játékrészben.

46. perc
Elkezdődött a második játékrész.

45. perc
Vége az első félidőnek.

44. perc
Szabó János kapott remek labdát egy paksi támadás végén, a nem sokkal ezelőtt beállt játékos azonban lesen állt.

42. perc (csere: Heffler N. helyett Hrepka)
Újabb csere a vendégeknél.

40. perc (csere: Böde helyett Szabó)
Cserélt a vendégek mestere, támadó helyett védő a pályán.

38. perc (GÓÓÓÓÓL 2-0, Alves)
Brachi beadását követően - a vendég védők hibáját kihasználva - Alves juttatta közelről a paksi kapuba a labdát.

35. perc (piros lap: Bartha)
A vendégek játékosa nyújtott lábbal csúszott be Sándor Györgynek, jogos a kiállítás!

31. perc (sárga lap: Fiola)
Fiola szabálytalankodott Alves-zel.

30. perc
Paulo Sousa vezetőedző adminisztratív, az orvosi igazolásokat érintő okok miatt változtatni kényszerült a kezdőcsapaton. A játékon azonban mindez nem érződik, hiszen minden feladatkörre van alternatívája a keretben.

27. perc
Walter ugratta ki Alvest, a partjelző azonban lest jelzett - és igaza volt.

24. perc
A Paks felívelt labdákkal próbál veszélyt kialakítani a kapunk előtt, azonban rendre tisztáznak a védőink.

20. perc
Walter cselezgetett a paksi 16-os sarkán, majd lövésre szánta el magát, a labda alig szállt kapu fölé.

15. perc
Sándor lábában és fejében volt a második Vidi-gól. Először 5 méterről találta telibe a felső lécet középpályásunk, majd fél perccel később egy beadást fejelt alig kapu mellé.

11. perc
Továbbra is mi irányítjuk a meccset, a gól óta helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

8. perc
Csapatunk remekül kezdte a találkozót, a paksiak csak elvétve jutottak át eddig a mi térfelünkre.

5. perc (GÓÓÓÓL 1-0, Vasziljevics)
Sándor adott remek labdát Vasziljevicsnek, aki két védőjét lerázva, a kifutó Csernyánszki mellett 10 méterről tekert a kapuba!

3. perc
Alves gyönyörű csellel hozta helyzetbe magát, lövése egy védőről lepattant.

1. perc
A Paks kezdte a mérkőzést.

16:00
A mérkőzés - ahogy a többi NB I-es forduló is a hétvégén - gyászszünettel kezdődött, Bicskei Bertalanra emlékeztünk.

15:50
Paulo Sousa az utolsó pillanatban három helyen változtatott a kezdőcsapaton:
Nagy Dani, Polonkai és Hidvégi helyett Szakály, Vasziljevics és Vaskó kezd.

Tujvel - Brachi, Lipták, Horváth, Vaskó - Szakály, Vasziljevics, Sándor, Mitrovics, Walter - Alves

15:35
Kis Károly a paksifc.hu-n nyilatkozott a mai mérkőzéssel kapcsolatban
"A Videoton nagyszerű csapat, és egyértelműen a bajnoki cím megvédése a cél náluk. Remek játékosállománnyal rendelkeznek, ebből következően ismét egy nehéz feladat előtt állunk. Az elmúlt szezonban remek meccseket játszottunk, bízom benne, hogy ez most is így lesz. Döntő lehet majd, hogy hogyan sikerült a regenerálódásunk."