Öt érdekesség, amit a DVSC elleni meccs előtt tudni érdemes

84 bajnokit játszottunk eddig az élvonalban szombati ellenfelünkkel, akiket kétszer sikerült legyőznünk négy góllal is.

Az OTP Bank Liga 2022/2023-as szezonjának 18. fordulójában szombaton 19:30-tól a DVSC ellen lép pályára csapatunk a MOL Aréna Sóstóban (szurkolói információkat itt olvashatsz). A találkozóra való ráhangolódáshoz öt érdekességet gyűjtöttünk össze.

1. Örökmérleg

85. egymás elleni NB I-es bajnokijára készül a Vidi és a Loki, az örökmérleg kiegyenlített, de csapatunk javára kedvezőbb: 35 fehérvári és 32 debreceni siker mellett 17 alkalommal született döntetlen. A gólarány viszont kettővel szombati ellenfelünknek kedvez, mi 111-szer, ők 113-szor találtak be az egymás elleni mérkőzéseken, ami meccsenkénti 2,7-es gólátlagot eredményez.

Az elmúlt bő két évtizedben több hazai kupasorozatban is játszottunk döntőt a cívisváros csapata ellen, 2008-ban a döntő mindkét mérkőzésén győzve hódítottuk el a Ligakupát, de három Szuperkupa- és egy Magyar Kupa-döntőt is játszottunk ellenük, ezek közül a 2012-es, büntetőpárbajba torkolló Szuperkupa-döntő ért véget Vidi-sikerrel.

2. Az eddigi utolsó bajnoki Vidi-mesterhármas

Klubunk történelmében eddig 25 alkalommal sikerült egy játékosunknak egy NB I-es bajnokin legalább három gólt szereznie. Az elsőt még Wollek Tibor 1970-ben, a Haladás ellen szerezte, az utolsót pedig 2017-ben Marko Scsepovics, egy DVSC elleni 5-2-es siker alkalmával. A szerb csatár a találkozó 11., 59. és 65. percében villant, a harmadik gólját büntetőből szerezte.

3. A legnagyobb győzelmek

Az eddig lejátszott 84 élvonalbeli mérkőzésen kétszer sikerült négygólos különbséggel legyőznünk a Debrecent. Először 1983 áprilisában, amikor Vadász Imre, Novath György, Szabó József és Nagy Tibor találataival nyertünk 4-0-ra, majd 2016 augusztusában, amikor Lang Ádám és Feczesin Róbert duplázott és Géresi Krisztián is betalált, ekkor 5-1-re diadalmaskodtunk.

4. Jelentős nemzetközi tapasztalat

A magyar klubcsapatok lejátszott nemzetközi kupameccseinek táblázatán a Vidi és a Loki is előkelő helyet foglal el. Míg klubunk 107 mérkőzéssel rendelkezik, addig a Debrecen 98-cat játszott eddig (az Intertoto-kupát 1995 előtt nem vettük figyelembe). Míg mi az 1984/85-ös UEFA Kupa-döntőig tartó mentelésünkre, valamint a 2012-es és 2018-as Európa Liga-csoportkörös szereplésünkre, a Loki a 2009-es BL- és a 2010-es EL-csoportkörre lehet a legbüszkébb a nemzetközi porondon.

5. A dátum: február 4.

Először játszik február 4-én bajnokit csapatunk, az elmúlt 82 évben eddig főként barátságos mérkőzéseken léptünk pályára ezen a napon, legutóbb 2011-ben, az FK Lokomotiv Moszkva ellen. Egy tétmeccset már játszottunk a szombati bajnoki napján, 1976-ban a Felszabadulási Kupa 3. fordulójában 7-2-re vertük a Székesfehérvári MÁV Előrét.

1987-ben ezen a napon született Bakos Szabolcs, aki 2009-ben Ligakupa-győztes csapatunknak volt tagja, 1989-ben pedig február 4-én hódítottuk el a Nehru-kupát Indiában.

Szerző: Óházy Bálint

Fotó: molfehervarfc.hu

További hírek