Öt érdekesség, amit a Ferencváros elleni mérkőzés előtt tudni érdemes

Minden tétmeccsét megnyerte a Vidi a múltban a vasárnapi bajnoki napján, a Ferencváros otthonában arattuk klubunk történetének holtversenyben legnagyobb arányú NB I-es győzelmét is.

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában vasárnap 20 órától a Ferencváros otthonában lép pályára csapatunk  (szurkolói információkat itt olvashatsz). A találkozóra való ráhangolódáshoz öt érdekességet gyűjtöttünk össze.

1. Örökmérleg

1968-tól napjainkig 107 mérkőzést játszott egymás ellen a két csapat a legmagasabb osztályban, ezeken a Vidi 27-szer, az FTC 51-szer győzött, 29 alkalommal pedig döntetlen született. Az első Ferencváros elleni NB I-es bajnokinkat 1968-ban a zöld-fehérek nyerték 1-0-ra, a mieink az 1971/1972-es szezonban, egy hazai, 4-3-ra végződő találkozón aratták első sikerüket. Az eddigi mérkőzéseken átlagosan 2,6 gól született, a legtöbb a már említett 1972-es 4-3-as, valamint egy 1980-ban lejátszott, 5-2-es Vidi-sikert hozó meccsen. A párharc gólaránya 169:113 a Ferencváros javára.

2. Történelmi siker a Fradi ellen

2011. március 12-én a Ferencváros otthonában arattuk klubunk NB I-es történelmének holtversenyben legnagyobb arányú győzelmét. A régi Albert Stadionban mintegy 10 000 néző előtt lejátszott bajnokin André Alves, Dusan Vasziljevics, Lencse László, Marko Andjics és Polonkai Attila góljaival 5-0-ra győzött Mezey György együttese, amely a szezon végén klubunk történetének első bajnoki címét is megszerezte, míg az FTC abban az idényben harmadikként zárt. Az 5-0-s siker azért is volt különleges, mert korábban egy nem budapesti csapat sem nyert ekkora arányban bajnokit az Üllői úton. Háromszor arattunk három gólos győzelmet a IX. kerületiek ellen, 1977-ben 3-0-ra, 1980-ban 5-2-re, 2017-ben pedig 4-1-re győzött csapatunk.

3. Nemzetközi mérkőzések szorításában

Mindkét csapat nemzetközi kupaszereplése közepette várja a vasárnap esti mérkőzést, a mieink négy Európa Konferencia Liga-, az FTC hat Bajnokok Ligája-selejtezőn van túl, és mindkét együttesre jövő csütörtökön is újabb forduló vár. Csapatunk az azerbajdzsáni Gabala és a moldovai Petrocub Hincesti magabiztos kiejtése után a rájátszásban a német 1. FC Kölnnel vív majd oda-visszavágós párharcot, míg a fővárosi zöld-fehérek a kazahsztáni FC Tobol és a szlovákiai Slovan Bratislava kiejtése után az azeri Qarabag ellen alulmaradtak, így az ír Shamrock Rovers FC ellen az Európa Liga csoportkörébe jutásért lépnek pályára a következő két héten.

4. Nagy fordítás a zöld-fehérek ellen

Az egyik legemlékezetesebb hazai mérkőzésünket a Ferencváros ellen közel 30 évvel ezelőtt, 1992 novemberében játszottuk: Lipcsei és Balogh góljaival a zöld-fehérek a 20. percben már 2-0-ra vezettek, amit a félidőig meg is tartottak, ám a második játékrészben a mieink négy percen belül megfordították a meccset. Az 58. és a 62. perc között Horváth Ferenc kétszer, Németh Zoltán egyszer talált be, aminek köszönhetően a hármas sípszót követően Vidi-sikert ünnepelhetett a Sóstói Stadion 18 ezres szurkolótábora.

5. A dátum: augusztus 14.

Amikor a vasárnapi találkozó napján lépett pályára csapatunk a múltban, mindig fehérvári győzelemnek örülhettünk. Legutóbb 2016-ban, amikor az NB I-es bajnokság 5. fordulójában a Mezőkövesdet vertük meg 2-0-ra Pátkai és Lazovics góljaival. Az élvonalban 1980-ban a Nyíregyházát 2-1-re, az NB I/B-ben 1967-ben a Miskolci VSC-t 1-0-ra, 1966-ban a Budafoki MTE-t 2-1-re, az NB II-ben 1961-ben a Pénzügyőrök SE-t 3-1-re, a megyebajnokságban 1955-ben a Székesfehérvári Törekvést 4-1-re győztük le. A Magyar Kupában egyszer játszottunk augusztus 14-én, 2014-ben a Testvériség otthonában 7-0-ra nyertünk.

1988-ban ezen a napon született csapatunk korábbi hátvédje, Vasilios Apostolopoulos, 1977-ben pedig ekkor hódítottuk el a Balaton Kupát.

Szerző: Óházy Bálint

Fotó: molfehervarfc.hu

További hírek