KÖSZÖNTŐ

Boldog születésnapot, Feri bácsi!

Klubunk tiszteletbeli elnöke, Kovács Ferenc ma 82 éves. 

Feri bácsi 1934. január 7-én született Budapesten. Az MTK saját nevelésű játékosaként 1954-ben mutatkozott be az első osztályban. A fővárosi csapattal bajnok, Kupagyőztesek Európa Kupája - döntős és kétszer a Közép-európai Kupa győztese. Az 1960-as római olimpián bronzérmet szerzett a válogatottal.

1965-ben kezdte edzői karrierjét az MTK utánpótlásánál, 1968-'69-ben már az első csapat kispadján ült. 1970 és 1993 között az Egri Dózsa, a Videoton SC, a Vasas SC, a magyar válogatott, a DVSC, a spanyol Las Palmas, a Szeged SC és az Újpest vezetőedzője is volt. 

1968-ban Magyar Népköztársaság Kupa-győztes az MTK-val, 1983-ban mesteredzői díjjal tüntették ki, de legnagyobb edzői sikereit klubunkkal érte el. Magyar bajnoki ezüstérmes 1976-ban, bronzérmes 1984-ben és 1985-ben a Vidivel. Az 1984-'85-ös szezonban pedig a klub és máig a magyar labdarúgás utolsó csúcseredményét produkálta klubszinten, az UEFA Kupa döntőjéig vezette csapatunkat.

533 mérkőzésen ült a kispadon vezetőedzőként bajnoki mérkőzésen. Érdekesség vele kapcsolatban, hogy játékosként és edzőként is szerepelt európai kupadöntőben. Kovács Ferenc 2008 óta a Videoton FC tiszteletbeli elnöke. 

A Videoton FC minden vezetője, játékosa és munkatársa nevében boldog születésnapot és jó egészséget kívánunk Feri bácsinak!

Szerző: Videoton FC

Fotó: vidi.hu

További hírek