ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK

Három év után győzhetjük le ismét hazai pályán a DVSC-t bajnoki mérkőzésen

66. alkalommal csapunk össze a Lokival a legmagasabb osztályban, vasárnap a 18. hazai siker a cél! Legutoljára majdnem három éve, 2012. október 28-án győztük le a DVSC-t bajnokin hazai pályán.

A két klub az élvonalban eddig 65 alkalommal találkozott, a bajnoki premierre az 1979/1980-as szezon 4. fordulójában került sor, az 1979. szeptember 5-én, a Sóstói Stadionban rendezett derbi 1-1-es döntetlennel zárult. Az örökmérleg a hajdúságiaknak kedvez, az eddigi 65 találkozón csapatunk 21, a Debrecen 30 sikert ünnepelhetett 14 döntetlen mellett, a gólarány 99-78 a hajdúságiak javára.

A Sóstói Stadionban játszott meccseken egyértelműen a Vidi került fölénybe. Csapatunk pályaválasztásával eddig 32 találkozóra került sor, ezekből a meccsekből 17 zárult piros-kék diadallal, míg a DVSC története során eddig 8 alkalommal nyert Székesfehérváron, 7 találkozó pedig pontosztozkodással zárult, a gólarány 55-37 együttesünk javára.

A legelső bajnoki:
Az 1979/1980-as pontvadászat 4. fordulójában, 1979. szeptember 5-én találkoztak első ízben a felek. A Sóstói Stadionban lejátszott derbi 1-1-es döntetlennel zárult, csapatunk gólját Burcsa Győző szerezte. Ugyanebben a szezonban Debrecenben is 1-1 lett a vége, akkor Nagy Tibor jegyezte a Videoton találatát.

A legelső Vidi győzelem:
A párharc ötödik összecsapása hozta meg a egyesületünk első győzelmét. 1981. november 11-én a Sóstói Stadionban 2-0-ra vertük a DMVSC-t, a találkozót a duplázó Baranyi Sándor döntötte el a hazaiak javára.

A leghosszabb veretlenségi sorozat:
Egyesületünknek akadt egy sorozata, melyre joggal lehetünk büszkék, 1981 és 2000 között ugyanis a Loki 19 esztendőn át nem tudott nyerni Székesfehérváron. E hosszúra nyúlt időszakban a csapatok 14 bajnokit játszottak a Sóstói Stadionban, melyek közül 3 döntetlennel, 11 pedig Videoton győzelemmel zárult.

Egy remek győzelem a 19 évig tartó hazai veretlenségi szériánkból:

A legnagyobb arányú győzelem:
Legnagyobb arányú sikerünk egy négygólos diadal, melyet az 1982/1983-as pontvadászatban arattunk. 1983. április 9-én pályaválasztóként győztük le a DVSC-t, góljainkon Vadász Imre, Szabó József, Novath György és Nagy Tibor osztozott.

A legtöbb gólt hozó bajnoki:
Székesfehérváron játszották, 1986. szeptember 13-án hat gólt hozott a két csapat meccse. A találatok eloszlása nekünk kedvezett, Kovács 2, Wittmann és Kanyok 1-1 góljával 4-2-re nyertünk saját közönségünk előtt.

A Debrecen elleni góllövőlista:

2 gólos: Burcsa Győző, Nagy Tibor, Baranyi Sándor, Májer Lajos, Kovács Ferenc, Keresztúri András, Tóth Norbert, Horváth Ferenc, Korsós Attila, Földes Gábor, Kuttor Attila, Terjék Lajos, Lipták Zoltán, Torghelle Sándor, Nikolics Nemanja, Gyurcsó Ádám
1 gólos: Vadász Imre, Novath György, Szabó József, Kerekes György, Wittmann Géza, Kanyok Imre, Gyenti László, Jónás Gyula, Takács József, Viorel Vancea, Csucsánszky Zoltán, Molnár, Toldi Gábor, Varga Ernő, Jován Róbert, Földes István, Czéh László, Zoran Kuntics, Vasile Miriuta, Lőrincz Antal, Donát, Róth Ferenc, Hompoth Balázs, Zombori Zalán, Balassa Péter, Bekő Balázs, Dvéri Zsolt, Pomper Tibor, Predrag Gajic, Onyeabor Monye, Tóth Balázs, Györök Tamás, Csizmadia Csaba, Sitku Illés, Polonkai Attila, Marko Andics, Lencse László, André Alves, Elek Ákos, Sándor György, Filipe Oliveira, Kovács István, Feczesin Róbert
Három találat öngól volt.

Szerző: Wéninger Ákos

Fotó: vidi.hu

További hírek